Normal tereyağ ile keçi tereyağı arasındaki farklar

Normal  tereyağ ile keçi tereyağı arasındaki farklar Tereyağ, sofralarımızdaki birçok yemeğin, tatlıların ve kahvaltıların olmazsa olmazlarındandır. Tereyağ kullanılarak yapılan tüm yemekler, birer lezzet şölenidir. Bu nedenden dolayı Türk mutfağının en çok tüketilen çeşitlerindendir.

Tereyağı satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, organik olmasıdır. Organik tereyağ çeşitlerinin kıvamı ve aroması mükemmeldir. Aynı zamanda insan vücudu için gerekli olan yararlı yağlar arasındadır.

Keçi TereyağNeden Farklıdır?

Normal tereyağ ile keçi tereyağı arasındaki farklar

İnek sütü de, şüphesiz çok sağlıklıdır. Yine de, inek sütü proteinlerinin bazı insanlarda belirli alerjik reaksiyonlara neden olduğu bilinmektedir. Bu alerjen proteinlerin, keçi sütünden daha az olması önemli bir tercih sebebidir. Keçi tereyağ, mucizevi bir sıvı olan keçi sütünden hazırlanır. Yapı itibariyle, inek sütünden daha az yağlı olduğu için, tereyağının yapım süreci de zahmetlidir.

·Daha hızlı erir: Keçi tereyağının, daha düşük bir erime noktası vardır. Bu özellik, normal tereyağı türlerinden daha hızlı eritilebileceği anlamına gelir. Hızlı erilen yağ, lezzetli bir yemeğin üzerinde hızlıca yayılacaktır.

·Sindirimi kolaydır: Keçi sütünde daha küçük yağ globülleri olduğu için, sindirilmesi daha kolaydır. Ayrıca laktoz içeriği de düşük olduğu için şişkinlik yapmamaktadır. Bu nedenle keçi tereyağ daha hafiftir ve mideye ağırlık vermemektedir.

·Rengi beyazdır: Keçi tereyağında sarıyı oluşturan ilave bileşenlerden hiçbiri olmadığı için, rengi kar gibi beyazdır. Süt ile aynı renktedir.

·Lezzeti farklıdır: Keçi tereyağları, normal bir tereyağından daha keskin ve yoğun bir lezzete sahiptir. Az miktarda kullanılsa bile bulunduğu yemeğe ayrıcalık katar.

·Kalorisi düşüktür: Keçi sütünde bulunan kolesterol, inek sütünden daha azdır. Bu nedenle kalorisi de daha düşüktür. Keçi tereyağının içerisinde bulunan kaloriler de, sindirim süreci için yararlıdır.

·Çok yönlüdür: Normal bir tereyağında olduğu gibi, keçi tereyağları da birçok alanda kullanılabilir. Kahvaltılara, yemeklere, kızartmalara veya tatlılara ayrıcalıklı bir lezzet katar.

·Daha doğal ve faydalıdır: Keçi sütü, inek sütünden her zaman için daha az toksik maddeler içermektedir. İnsan bünyesi için en yararlı besin çeşitlerinden biri olan keçi sütünden yapılan bir tereyağını tüketmek, daha faydalıdır.

Hem lezzetin doruklarında, hem de besleyici bir tercih yapmak isteyenler için keçi tereyağı benzersiz bir seçenek olacaktır. Birbirinden lezzetli, organik ve doğal tereyağ çeşitleri internet sitemizden güvenle satın alınabilir.

Organik TereyağTürleri Nelerdir?
Organik tereyağ satın alırken dikkat edilmesi gereken temel özellik, tereyağının inek veya keçi sütünden yapılmış olmasıdır. Damak zevki ve tercihler, bu konuda belirleyicidir. İnek sütü ile yapılan tereyağların satışı daha yaygın olduğu için, birçok insan keçi tereyağının özelliklerini bilmemektedir.

Keçi sütü; içerik bakımından oldukça besleyici ve kaliteli olan bir süt çeşididir. Ayrıca keçiler, ineklerden daha az süt ürettikleri için, sütün miktarı da değerlidir. Bu nedenle keçi sütü kullanılarak yapılmış olan peynir, yoğurt ve tereyağ gibi ürünler seçkin besinlerdir.

Püf Nokaları

Püf Nokaları Püf Nokaları Beyaz peynir çok fazla gözenekli ise almadan önce bir kez daha düşünün. Gözeneklerin fazlalığı, asitli süt […] Devamini oku

KAKAOLU DONDURMA Malzemeler 1/4 su bardağı pudra şekersiz kakao 1/2 su bardağı şeker 1/4 çay kaşığı tuz 1 bardak keçi […] Devamini oku

Keçi Süt tozu Nedir?

Keçi Süt tozu Nedir Keçi Süt tozu Nedir doğal keçi sütünün konsantre edilerek kurutulması ile elde edilir ve uzun ömürlüdür,protein,fosfor […] Devamini oku

keçi kaymak

keçi kaymak keçi kaymak Kaymak, sütün yağını yoğunlaştırarak elde edilen bir süt ürünüdür. Sütü hafif ateşte çalkalayarak veya belli bir […] Devamini oku

Keçi Sütünün Mucizevi Faydaları

Keçi Sütünün Mucizevi Faydaları Keçi Sütünün Mucizevi Faydaları Süt,kemik gelişmesinin ve vücut şeklinin oluşmasının temel taşı olan kalsiyumun ana kaynağıdır.Yayık […] Devamini oku

Keçi peynir Çeşitleri

Keçi peynir Çeşitleri Keçi peynir Çeşitleri Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi mükemmel bir protein ve mineral kaynağı olan peynirlerimiz ideal olgunlaşma sürecinden en […] Devamini oku