Keçi Süt tozu Nedir

Keçi Süt tozu Nedir doğal keçi sütünün konsantre edilerek kurutulması ile elde edilir ve uzun ömürlüdür,protein,fosfor ve kalsiyum açısıdan oldukça zengindir.Yayık Keçi Süt tozu sulandırarak sütün kullanıldığı bütün alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Keçi Süt tozu Nedir?

Keçi Süt tozu Nedir?

Yayık Keçi Süt tozu ürünümüzü mutfağınızda pasta,kek,börek,hamur işlerinizde,dondurma yapımında,çorbalarda,et ve balık yemeklerinde,soslarınızda güvenle kullanabilirsiniz.Ayrıca gıda sektöründe hazır çorba,bisküvi,çikolata,kahve kreması,mama gibi ürünlerde kullanılan süt tozu toptan satışı yapılmaktadır.

Süt Tozu

Ailenizin her ferdi için keçi sütü lezzetli bir sağlık kaynağı. Anadolu’nun zengin florasına sahip otlaklarından insan elinin neredeyse çok az eriştiği yükseltilerinde de otlayan ve bunu eşsiz bir besine dönüştüren keçiler aynı zamanda geleneğimizin de en sevimli simgelerinden biridir. Çiftçilerimizden toplanan ve denetimleri her aşamada düzenli olarak yapılan keçi sütü uluslararası standartlarda işlenip sizlere ulaştırılmaktadır.

Ailenizin her bireyi için ayrı bir değere sahip Nidola keçi sütünü çok seveceksiniz. İşte düzenli keçi sütü tüketmeniz için birkaç sebep:

Keçi sütü yoğun oranda CLA yani konjuge linoleik asit içermesi sebebiyle vücutta depolanan yağ miktarının azalmasında rol alır. Bu da zayıflama ve formunuzu korunma sürecinde olumlu etki gösterir.

Kalsiyum deposudur.

Keçi sütünün yağ molekülleri çok küçüktür. Bu bakımdan İnek sütüne göre emilimi ve dolayısıyla sindirimi çok daha kolaydır.

Protein, süt yağı, vitamin ve mineraller bakımında oldukça zengindir.

Keçi sütünde alerji oluşturabilen kazein proteini miktar olarak oldukça düşük hatta sıfıra yakındır. Bu bakımdan alerji riski çok azdır. İnek sütüne alerjisi olanlarda bile kullanılabilir.

İçerisinde ki kalsiyum miktarı anne sütüne göre 4 kat daha fazladır. Bundan ötürü diş ve kemik gelişimi için önemlidir.

B1, B2, fosfor, A vitamini, magnezyum ve selenyum bakımında oldukça zengindir.

İnek sütüne göre daha bioyararlılığı yüksek demir içerir.

Fosfor bakımında zengindir.

Keçi sütü bazı maddeler bakımından eksiktir. Bu sebeple bebekler sadece keçi sütü ile beslenirler ise Folik asit , Demir, Bakır ve B12 açısından zenginleştirmeniz gerekmektedir.

KEÇİ SÜTÜNÜN ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Keçi sütünün diğer sütlerden ayıran özellikleri

• Keçi sütü, inek sütü gibi içimlik süt olarak tüketilebilme özelliğine sahiptir.

• Keçi sütünde, daha fazla miktarda küçük yağ globülleri vardır. Ayrıca keçi sütü yağı doğal olarak hemojenize özelliğine sahiptir. Bu özellikleri ile keçi sütünün sindirilmesi daha yüksektir. Bu durum keçi sütünü, sindirim sistemleri tam olarak gelişmemiş bebeklerin ve yaşlıların beslenmesinde önemli bir besin kaynağı olduğunu ortaya koymaktadır.

Püf Nokaları

Püf Nokaları Püf Nokaları Beyaz peynir çok fazla gözenekli ise almadan önce bir kez daha düşünün. Gözeneklerin fazlalığı, asitli süt […] Devamini oku

KAKAOLU DONDURMA Malzemeler 1/4 su bardağı pudra şekersiz kakao 1/2 su bardağı şeker 1/4 çay kaşığı tuz 1 bardak keçi […] Devamini oku

Keçi Süt tozu Nedir?

Keçi Süt tozu Nedir Keçi Süt tozu Nedir doğal keçi sütünün konsantre edilerek kurutulması ile elde edilir ve uzun ömürlüdür,protein,fosfor […] Devamini oku

keçi kaymak

keçi kaymak keçi kaymak Kaymak, sütün yağını yoğunlaştırarak elde edilen bir süt ürünüdür. Sütü hafif ateşte çalkalayarak veya belli bir […] Devamini oku

Keçi Sütünün Mucizevi Faydaları

Keçi Sütünün Mucizevi Faydaları Keçi Sütünün Mucizevi Faydaları Süt,kemik gelişmesinin ve vücut şeklinin oluşmasının temel taşı olan kalsiyumun ana kaynağıdır.Yayık […] Devamini oku

Keçi peynir Çeşitleri

Keçi peynir Çeşitleri Keçi peynir Çeşitleri Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi mükemmel bir protein ve mineral kaynağı olan peynirlerimiz ideal olgunlaşma sürecinden en […] Devamini oku