Keçi Sütünün Mucizevi Faydaları

Keçi Sütünün Mucizevi Faydaları Süt,kemik gelişmesinin ve vücut şeklinin oluşmasının temel taşı olan kalsiyumun ana kaynağıdır.Yayık Keçi Sütü Çiftliklerimizden özenle toplanıp, toplama ve soğutma merkezlerimizde soğutulur. Özel tankerlerle soğuk zincir korunarak fabrikamıza ulaştırılır.

Keçi Sütünün Mucizevi Faydaları

Keçi Sütünün Mucizevi Faydaları

Sağlıklı bir nesil yetiştirmek için yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen, süt üretiminde kalite standartlarını yeniden belirleyerek en üst noktaya taşıyan Yayık Keçi Sütü doğal,sağlıklı ve lezzetiyle sofranıza taşıyoruz.

Ülkemizde’de yaklaşık 15 milyon ton süt üretiliyor. Bunun yüzde 96’inden fazlasını inek sütü oluşturuyor. Keçi sütü özellikle son iki-üç yıldır halkın beslenmesine verdiği önem ve keçi sütünün yararlarının giderek daha fazla duyulmasıyla ivme kazandı.

Keçi Sütünün Faydaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anne sütüne en yakın süt olarak bilinen keçi sütü, sağlık açısından oldukça faydalıdır. Birçok sağlık sorununa karşı etkili bir koruma sağlayan keçi sütü aynı zamanda 1 yaş sonrasındaki emzirme döneminde anne sütünün yetersiz kalması durumunda bebeğe verilebilecek bir süttür.

Ancak uzmanlar, keçi sütünün bebeğe verilmeden önce

Keçi Sütünün Mucizevi Faydaları

Keçi Sütünün Mucizevi Faydaları

sulandırılması gerektiğini belirtmektedir. 1 yaş üstü bebeklerin bebeklerin yanı sıra çocukluk ve ergenlik döneminde de keçi sütünün tüketilmesi gelişim açısından oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

Ancak uzmanlar 1 yaş öncesinde keçi sütü tüketimini önermemektedir.Bunun nedeni ise keçi sütündeki besin değerinin 0-12 ay aralığındaki bebeklerin ihtiyacı olan dengeye sahip olmamasıdır.

artık çoğu marketlerde de bulabildiğimiz bir ürün haline geldi. Hiçbir gıda maddesi tek başına insanı besleyecek güçte değildir.

anne sütüne en yakın süt olan keçi sütü hakkındaki tüm detaylar. Keçi sütünün faydaları ve yararları nelerdir? Keçi sütü hangi hastalıklara iyi gelir? Keçi sütünün cilde faydaları nelerdir? Keçi sütünün zararları var mıdır?

Keçi Sütünün Mucizevi Faydaları

Keçi Sütünün Mucizevi Faydaları

Ancak yeni doğan bebek, anne sütü alamadığı ve çocukluk gelişimi dönemlerinde ihtiyaç duyacağı bazı besin elementlerini rahatça keçi sütünden alabilir. Yeni doğan bir bebeğin doğum ağırlığının iki katına çıkabilmesi için 180 gün geçmesi gerektiği halde bu süre keçilerde 19 gündür.

Çünkü anne sütünde yüzde 1,6 protein olmasına rağmen keçi sütünde bu oran 4,3’tür.
Her yaş grubundan birey için oldukça önemli olan keçi sütü tüketimi, birçok hastalığın tedavisine destek olurken vücudun hastalıklara karşı direnç kazanmasını sağlamaktadır.

Ancak bebeklerinize ve çocuklarına keçi sütü vermeden öne doktorunuza danışmanızı öneririz. Sonrasında ise çocuğunuzda herhangi bir reaksiyon oluşup oluşmadığını anlamak için 3 gün gözetim altında tutunuz. İnek sütüne oranla sindirimi daha kolay olan keçi sütü, aynı zamanda alerji riski en az besin kaynaklarındandır.

Ancak her bebeğin farklı yapı ve bünyeye sahip olması nedeniyle bebeğinize keçi sütü takviyesinde bulunmadan önce doktorunuza başvurmalı ve gerekli alerji testlerini yaptırmalısınız. Unutmayınız ki, keçi sütünün alerji riskinin düşük olması alerjiye karşı %100 koruma sağlayacağı anlamına gelmez. Egzamadan varislere kadar birçok alanda fayda sağlayan keçi sütü, cilt sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Bu nedenle düzenli keçi sütü tüketiminin egzama başta olmak üzere çeşitli cilt hastalıkları, sindirim sorunları, alerji, varis, bebek egzaması ve iltihaplara karşı etkili bir rol oynadığı belirtilmektedir.

Keçi Sütündeki Vitamin ve Mineraller

İçeriğindeki önemli vitamin ve mineraller ise keçi sütünün önemini arttırmaktadır. Keçi sütünde bulunan kalsiyum ve protein oranı anne sütüne oranla 4 kat daha fazladır. Kalsiyum ve proteinin yanı sıra keçi sütünde bulunan diğer önemli mineraller keçi sütünün çeşitli alanlarda fayda sağlamasına yardımcı olmaktadır.

Kalsiyum bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan keçi sütü diş ve kemik gelişimi için oldukça faydalıdır. Anne sütündeki kasiyum oranı 32 miligram iken keçi sütünde ise bu oran 134 miligramdır. Bu özelliğinden dolayı bebek maması üretimde sıkça kullanılan keçi sütü bebeğin gelişimi açısından oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

Keçi Sütünün Mucizevi Faydaları

Keçi Sütünün Mucizevi Faydaları

Sütün bildiğimiz yararlarının yanında keçi sütünün bilimsel araştırma ve gerçeklerle saptanmış güvenilir gözlemlere dayanan üstünlüklerini şöyle sıralayabiliriz:

Keçi sütünün yağ molekülleri daha ufak ve proteinin oluşturduğu pıhtı daha yumuşak olduğu için sindirimi inek sütünden daha kolaydır.

Keçi sütü proteininin kolay hazmı, bebeklerin beslenmeleri, hasta ve sakat kimselerin diyetlerinde pratik ve özel bir yere sahiptir.

Stres-gerginlik, sinirsel nedenlerle hazımsızlık ve kabızlık durumlarında da keçi sütünün kolay hazmı ve yüksek B1, B2 vitamin içeriği yararlı olmaktadır.

Keçi sütünün kolay hazmı bebeklerde normal olarak zaten zor olan sindirim işlemi ve yetişkinlerde de ketozis ve karaciğer hastalıklarında ayrı bir önem taşır.

Püf Nokaları

Püf Nokaları Püf Nokaları Beyaz peynir çok fazla gözenekli ise almadan önce bir kez daha düşünün. Gözeneklerin fazlalığı, asitli süt […] Devamini oku

KAKAOLU DONDURMA Malzemeler 1/4 su bardağı pudra şekersiz kakao 1/2 su bardağı şeker 1/4 çay kaşığı tuz 1 bardak keçi […] Devamini oku

Keçi Süt tozu Nedir?

Keçi Süt tozu Nedir Keçi Süt tozu Nedir doğal keçi sütünün konsantre edilerek kurutulması ile elde edilir ve uzun ömürlüdür,protein,fosfor […] Devamini oku

keçi kaymak

keçi kaymak keçi kaymak Kaymak, sütün yağını yoğunlaştırarak elde edilen bir süt ürünüdür. Sütü hafif ateşte çalkalayarak veya belli bir […] Devamini oku

Keçi Sütünün Mucizevi Faydaları

Keçi Sütünün Mucizevi Faydaları Keçi Sütünün Mucizevi Faydaları Süt,kemik gelişmesinin ve vücut şeklinin oluşmasının temel taşı olan kalsiyumun ana kaynağıdır.Yayık […] Devamini oku

Keçi peynir Çeşitleri

Keçi peynir Çeşitleri Keçi peynir Çeşitleri Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi mükemmel bir protein ve mineral kaynağı olan peynirlerimiz ideal olgunlaşma sürecinden en […] Devamini oku